Zdrowe warzywa i smaczny sos

Nie ma nic smaczniejszego, niż warzywa, zwłaszcza takie bardziej zielone. Mogą to być brokuły, albo kapary. Smaczne są także brukselki, ale równie pyszna może się okazać marchewka. Powinno się jeść warzywa bardzo często, częściej niż mięso. Tyle tylko, że same warzywa, nie dają tyle radości z jedzenia, co te mniej zdrowe pyszności. Czy jest więc sposób, który może sprawić, ze jedzenie warzyw stanie się prawdziwą przyjemnością?

Tak, to odpowiednio przygotowane sosy, takie jak popularne Cacyki, albo sos koperkowy, czy także pyszny sos czosnkowy. Można je zrobić na bazie jogurtu naturalnego, a wówczas będą mniej kaloryczne i pozbawione chemii, która niestety, ale bardzo często jest w gotowych sosach.

Jak zrobić dobry i zdrowy sos?

Bierzemy jogurt naturalny i dodajemy do niego to, co chcemy. Na przykład ząbek czosnku, który obieramy i przeciskamy przez praskę. Tak aby wydobyć z niego cały aromat. Do sosu można dodać trochę majonezu, będzie miał więcej kalorii, ale także lepszy smak. Można też dodać zioła, takie jak bazylię, ale nie każdy ją lubi. Podobnie, ale bez czosnku, można zrobić sos koperkowy. Zasada jest podobna, ale smaki różne i wspaniałe. Takim sosem polewa się gotowane warzywa i one nabierają więcej smaku, dają większe uczucie sytości oraz cieszą podniebienie. To doskonałe rozwiązanie na przykład zamiast niezdrowych chipsów.

One thought on “Zdrowe warzywa i smaczny sos

  1. Krystyna 28 grudnia, 2020 at 10:52 pm

    Brokuły posiadają wyjątkowe właściwości zdrowotne .Ale niestety brokuły czy szpinak nie jest lubiana przez każdego pomimo swoich wartości i ich spożywanie jest niezwykle korzystne dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa