Woda siarczkowa – właściwości lecznicze i odchudzające
Naturalne sposoby leczenia i wspomagania pracy organizmu cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z nich jest wykorzystanie wód podziemnych i ich właściwości, które jest możliwe, dzięki nieustannemu rozwojowi balneologii. Jedną z wód o szerokim spektrum działania jest woda siarczkowa. Duża zawartość minerałów oraz siarczanów pozwala na pozytywny wpływ substancji na wygląd zewnętrzny, ogólną pracę organizmu oraz proces odchudzania. Jakie są właściwości wody siarczkowej? Jakie cechy i działanie ją wyróżniają?
Czym jest woda siarczkowa?
Woda siarczkowa jest substancją o właściwościach leczniczych, prozdrowotnych oraz odchudzających. W jej recepturze znajdują się łatwo przyswajalne siarczany oraz siarkowodory, które posiadają zdolność przenikania przez skórę po zastosowaniu kąpieli siarczkowej. Jej dodatkową zaletą jest obecność wielu innych makroelementów, takich jak sód, potas, magnez, brom oraz wapń.
Obecność biologicznie czynnego siarkowodoru w wodzie pozwala szybkie uzyskanie przezskórnego efektu terapeutycznego. Składniki aktywne wody siarczkowej z łatwością wnikają przez skórę oraz błony śluzowe układu oddechowego, pokarmowego i rozrodczego, po czym transportowane są do serca oraz wszystkich tkanek organizmu. Wodę siarczkową wykorzystuje się do kąpieli całkowitych oraz częściowych, płukań jam ciała, inhalacji oraz tak zwanego leczenia pitnego.
Właściwości zdrowotne i lecznicze wody siarczkowej
Woda siarczkowa bardzo szybko wnika do organizmu, niezależnie od sposobu podania. Obecność siarczanów oraz innych minerałów sprawia, że jest naturalnym środkiem wykazującym działanie prozdrowotne oraz lecznicze dla człowieka. Efekt terapeutyczny uzyskuje się już po 15 minutowej kąpieli, a pierwszym działaniem wody siarczkowej jest uruchomienie procesów przeciwzapalnych.
Głównymi właściwościami leczniczymi wody siarczkowej są:
- silne właściwości przeciwzapalne,
- niwelowanie bólu o różnym podłożu,
- wspieranie terapii różnych schorzeń, między innymi: reumatoidalnego zapalenia stawów, dolegliwości tkanki łącznej, sztywniejących zapaleń kręgosłupa,
- pomoc w rehabilitacji stanów pourazowych,
- regenerowanie przeciążonych elementów narządu ruchu,
- pozytywny wpływ na pracę stawów,
- niwelowanie widocznych zmian przewlekłych chorób skóry, takich jak łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy oraz zapalenia łojotokowego,
- pomoc w terapii nadciśnienia tętniczego krwi,
- pozytywny wpływ na dolegliwości cukrzycowe oraz miażdżycowe,
- niwelowanie objawów dny moczanowej oraz dolegliwości neurologicznych, na przykład niedowładów, neuralgii oraz neuropatii.
Woda siarczkowa jest także polecana podczas nieprawidłowego funkcjonowania narządów rozrodczych. Korzystanie z jej właściwości pomaga przywrócić prawidłową mikroflorę błony śluzowej wyścielającej drogi rodne, a także zmniejszenie bolesności miesiączek.
Woda siarczkowa, a odchudzanie – co warto wiedzieć?
Walka z nadwagą i otyłością jest żmudnym i trudnym procesem. Wiele osób zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej szuka naturalnych sposobów na przyspieszenie pracy metabolizmu i redukcji komórek tłuszczowych, a jednym z najnowszych odkryć jest wykorzystanie wody siarczkowej w procesie odchudzania.
Codzienne spożywanie wody siarczkowej w kolaboracji ze zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną daje zadowalające efekty odchudzania osobom otyłym. Składniki aktywne produktu, czyli siarkowodór i siarczany, po przeniknięciu do krwioobiegu i tkanek posiadają zdolność do przyspieszenia procesów metabolicznych. Takie działanie wzmaga usuwanie i spalanie komórek tłuszczowych, czego efektem jest znaczne przyspieszenie procesu odchudzania i walki z nadwagą.
Autor artykułu Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center. |