Smaczne i dobre, czyli zupy na chłodne dni

[REKLAMA]

Kiedy za oknami duży mróz, aż chce się wziąć kubek z czymś na gorąco do rąk. Wieczory są długie i wtedy też przydają się ciepłe koce, a nawet kominek z ogniem. Na takie okazje sprawdzają się pożywne zupy. Nawet dla osób, które nie przepadają za nimi na obiad, mogą być przydatne na popołudnie i wieczór. Gorąca zupa na długo pozwala się rozgrzać, a jako że ma w sobie większą ilość wody, także nerki są nieco mocniej nawodnione. A to one gwarantują, że będzie nam ciepło.

Jakie zupy są najlepsze?

To już kwestia gustu, można lubić pomidorową, albo grochówkę. Ale są też nieco bardziej subtelne, jak chociażby zupa z brokułów, czy krem z marchewki. Najlepiej sprawdzają się zupy z dodatkiem warzyw i mięsa. Takie trochę sycące, ale też gorące, a dzięki swojej pożywnej strukturze, dostarczające do organizmu, także dużą ilość energii cieplnej. Dzięki, nawet małej porcji takiej zupy można skutecznie i na jakiś czas się rozgrzać. A tym samym przej jakiś czas nie odczuwać problemów z zimnem, które może wywoływać silny mróz za oknami.

Jak przygotować taką, pożywną zupę?

Zagotować wodę w średnim garnku, mając na uwadze ilość osób, które będą jadły zupę, ale także ilość porcji, na którą ona powinna wystarczyć. Do wrzącej wody, można dodać warzywa, najlepiej kupić wcześniej włoszczyznę, no chyba że ma się swoje, ekologiczne wcześniej zebrane z ogródka. Dobrze jest też gotować od razu dobrej jakości mięso. Które najpierw zostało dobrze obmyte i pokrojone na nieco mniejsze porcje. Wówczas, będzie ono znacznie miększe po ugotowaniu całości. A zupa będzie mogła gotować się trochę krócej. Wyjątkiem jest zupa grochowa, bo groch dość długo się gotuje. Co gotującej się zupy warto jest też dodać przyprawy, takie jak sól i pieprz do smaku. A jeśli chodzi o obrane i drobniej pokrojone ziemniaki, to one gotują się około 25 minut, więc można je wrzucić na samym prawie końcu gotowania, tak aby się za mocno nie rozgotowały. Gorące ziemniaki, także w zupie sprawiają, że jeszcze dłużej będzie nas ona grzać od środka.

One thought on “Smaczne i dobre, czyli zupy na chłodne dni

  1. Sandi 28 marca, 2021 at 4:14 pm

    Kto w mroźne dni nie zje gorącej rozgrzewającej zupy. Warto wybrać zupy, takie które nie tylko są bardzo smaczne, ale i proste w przygotowaniu. Wbrew pozorom możemy jadać je nie tylko na obiad.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa