lemoniada

Napoje na lato

[REKLAMA]

Latem, kiedy są upały, także napoje mogą wspomagać nas w tym czasie, kiedy organizm domaga się czegoś, co nieco nas ostudzi. Do popularnych składników należą miód naturalny, cytryna, sól, koniecznie dobrej jakości. Ale także takie dodatki, jak chociażby imbir, czy goździki.

Jogurty, maślanki, woda mineralna

To doskonałe orzeźwiające napoje, które wspomagają nas latem. A jeśli chodzi o nabiał, to jednocześnie stają się one w upalną pogodę przekąską. I to jest absolutnie normalne, a nawet wskazane, aby czuć się zdrowo i lepiej wyglądać.

Jak zrobić dobrą lemoniadę?

Dobrą lemoniadę, można zrobić na wiele sposobów, ale zależy ona głównie od dobrej jakości składników. Jest nim między innymi woda, która może być z butelki, albo odpowiednio przefiltrowana. Do takiej wody, dodajemy świeżo wyciśnięty sok z cytryny, a potem dodatki. Takie jak miód, czy wspomniany już imbir. Dobrze jest też dodać szczyptę soli, bo wtedy można uzyskać domowy napój wzmacniający. A te są bardzo przydatne zwłaszcza latem, kiedy tracimy cenne składniki odżywcze, nawet przy minimalnym wysiłku.

Jak udekorować lemoniadę?

Każdy z nas chyba słyszał o parasolkach z wykałaczek, albo kojarzy małą oliwkę nabitą na wykałaczce, którą także można przyozdobić szklankę z lemoniadą. Z pewnością mięta i jej świeże listki, dodają nie tylko klasy, ale także lekko odświeżającego smaku.

Odrobina owoców

Do dekoracji lemoniady, można użyć także kawałka cytryny, z której ona powstała. Albo pomarańczy, soku z niej także można użyć. Bardzo fajnie wyglądają także świeże truskawki, ale tak niezbyt dużo dodaje się do lemoniady np. jedną. Najważniejsze, aby był w niej świeży sok, najlepiej z cytrusów, ale mogą być także inne np. lemoniada.

Na trochę odstawić

Po zmieszaniu składników, warto na chwilę odstawić, wtedy lemoniada lepiej smakuje. Bo składniki mają możliwość się połączyć. Taki napój świetnie nadaje się nawet do grilla na świeżym powietrzu. Ale także aby zaspokoić pragnienie, które latem zdarza się częściej. Lemoniada jest zdrowa, zwłaszcza jeśli przyrządza się ją samodzielnie. To napój, który warto mieć przy sobie latem.

2 thoughts on “Napoje na lato

 1. zosia 14 maja, 2021 at 5:54 pm

  Bardzo chętnie przeczytałam ten przepis domowy przepis na lemoniadę i faktycznie można przyrządzić w szybki sposób . Zimne napoje to teraz kupuje się w sklepie które są niezdrowe A mięta faktycznie dodaje smak

 2. Sławek 18 maja, 2021 at 2:42 pm

  Domowa woda smakowa przyrządzona wspólnie z dziećmi, Domowa woda smakowa idealnie sprawdzi się latem i dobrze nawodni delikatny organizm dziecka. .i dorosłego np
  Domowy kompocik. …
  Schłodzona herbata ziołowa. …
  Woda arbuzowa. …
  Witaminowe smoothie. …
  Woda z cytryną i miodem.i wiele jeszcze innych napojów przyżądzonych domowym sposobem
  .

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa