herbata-zimno

Herbatka na zimne wieczory

Kiedy za oknami temperatura sięgają nieco powyżej zera. Robi się bardzo chłodno, a w domu, kiedy już grzeją w kaloryferach, robi się nieco przytulniej. Jednak nawet po bardzo uroczym spacerze, warto pomyśleć o rozgrzewającym napoju. I nie wato nic pić na świeżym powietrzu, zwłaszcza że aura może skutecznie chłodzić każdy napój i to w zaskakująco szybkim tempie. Warto przygotować sobie coś naprawdę dobrego, rozgrzewającego i smacznego. A przepisów w sieci jest cała masa, każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka wariantów, które są znane i lubiane jesienią.

Herbatka malinowa

Nic tak dobrze nie rozgrzewa i nie działa na środek napotny, jak dobrej jakości herbatka malinowa, wystarczy torebkę zalać wrzątkiem i odczekać, aż dobrze się zaparzy. Chociaż znamy i takie osoby, które nazwałyby ten sposób parzenia jakiejkolwiek herbatki mało efektownym. To w chłodnie dni, każdy rodzaj herbatki, wypity zaraz po powrocie z chłodnego dworu, daje dużo dobrego naszemu organizmowi, który w tym czasie zmaga się z wieloma problemami. Takimi, jak depresja jesienna, wywołana brakiem słońca, albo zwiększona senność spowodowana zimnem i mniejszym dostępem światła dziennego.

Gorąca czekolada

Ten napój ma wiele właściwości, skutecznie wpierających nie tylko niedobory magnezu, ale jednocześnie sprawia, że samopoczucie nasze ulega poprawie. A to ma związek z wydzielaniem się hormonu szczęścia, jaki działa po spożyciu czekolady. Istnieją różne przepisy odnośnie jej przyrządzania, ale najlepiej chyba jest kupić tabliczkę gorzkiej, ciemnej czekolady, a potem rozpuścić ją w kąpieli wodnej, ustawiając garnek w garnek i dolewać do tego stopniowo mleka. Tak przygotowana czekolada z pewnością uszczęśliwi niejedną osobą. A jeśli chodzi o inne sposoby, to można użyć dobrej jakości gotowej czekolady, którą zalewa się gorącą, ale nie wrzącą wodą.

Mięta z jabłkiem

Polecam także zaparzyć miętowej herbatki, a do niej dodać syrop jabłkowy, to połączenie z pewnością pozwoli cieszyć się prawdziwym smakiem, który jest dość nietypowy, ale jednocześnie przyjemny dla podniebienia.

Grzańce dobre na prawie wszystko

A kiedy dopadnie nas przeziębienie, albo zaczniemy odczuwać, że przemarzliśmy, może warto do herbatki dodać odrobinę nalewki, tej z jarzębiny z poprzedniego wpisu?

One thought on “Herbatka na zimne wieczory

  1. Asia 23 października, 2020 at 4:17 pm

    Na zimne wieczory faktycznie najlepiej napić się coś gorącego .Dodatki do herbaty rozgrzewającej dodam że można dodac cynamon, goździki, kardamon.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa