Czym wyróżnia się lodówka na wino?

Wino jest doskonałym uzupełnieniem uroczystego obiadu lub kolacji. Aby jednak móc w pełni cieszyć się jego smakiem i aromatem, musi być przechowywane w odpowiedniej temperaturze. W takiej sytuacji idealnie sprawdza się lodówka na wino, która pozwala na przechowywanie wina w optymalnych warunkach. Jakie produkty mamy do wyboru?

Nieodpowiednia temperatura, światło słoneczne i niekorzystny mikroklimat negatywnie wpływają na smak i zapach wina. Niestety, w warunkach domowych, czy też w lokalu gastronomicznym nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednich warunków do przechowywania wina bez zastosowania specjalnej chłodziarki. Warto więc zainwestować w profesjonalną winiarkę, która jest funkcjonalna i estetyczna. Możemy wybrać chłodziarkę wolnostojącą lub do zabudowy, a każdy produkt zadba o odpowiednią temperaturę wina, a tym samym o jego idealny smak i zapach.

O czym trzeba pamiętać podczas przechowywania wina?

Wino podkreśla smak potraw, sprawdza się więc idealnie w czasie wykwintnego obiadu lub kolacji. Aby można było delektować się jego doskonałym smakiem i aromatem, trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki przechowywania. W domu i lokalu gastronomicznym nie jest to proste, o ile nie dysponujemy profesjonalną piwniczką na wino. Najlepsze warunki do przechowywania wina mają tradycyjne piwniczki, na które mało kto może sobie pozwolić. Przydomowe piwnice, w których przechowujemy wiele różnych przedmiotów, nie sprawdzają się zbyt dobrze, ponieważ warunki, które w nich panują, nie są optymalne dla wina, nie mamy też wpływu na wysokość temperatury. 

W miejscu, w którym przechowujemy wino, temperatura powinna wynosić 12 – 14 stopni przez cały rok. Z kolei poziom wilgotności powietrza powinien być na poziomie 65 – 80%. Zbyt duża wilgotność grozi pleśnieniem, z kolei zbyt niska może zmieniać smak wina lub sprawić, że całkiem się zepsuje. Wino trzeba też chronić przed światłem i obcymi zapachami. Zapewnienie tych warunków bez specjalistycznych urządzeń jest bardzo trudne. Dlatego profesjonalna lodówka na wino jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy przechowywać białe i czerwone wino w idealnych warunkach.

Lodówka na wino do domu i lokalu gastronomicznego

Nowoczesna lodówka na wino powinna się znaleźć w każdym lokalu gastronomicznym, gdzie serwuje się wino. Gwarantuje to zadowolenie gości, którzy zawsze otrzymają wino o idealnym smaku i zapachu. Jednak taka chłodziarka sprawdzi się również w domu. Posiadając własną kolekcję win, możemy zapewnić w ten sposób najlepszy sposób ich przechowywania. W chłodziarce panuje niska temperatura i warunki, jakie wino miałoby w tradycyjnej piwniczce. Lodówkę na wino można postawić w dowolnym pomieszczeniu – w kuchni, salonie, a nawet piwnicy. Profesjonalne winiarki mają atrakcyjny design, dzięki czemu prezentują się niezwykle estetycznie i mogą stanowić ozdobę pomieszczenia. Są wyposażone w oświetlenie wewnętrzne LED, drewniane półki i filtr węglowy, który dba o prawidłową wentylację i eliminację zapachów. Specjalny wentylator zapewnia odpowiednią wilgotność powietrza. Chłodziarki mają różne wymiary, dzięki czemu łatwo wybrać produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb, w którym zmieści się określona liczba butelek. Dzięki nowoczesnej piwniczce każdy może stać się posiadaczem własnej kolekcji win. 

Winiarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Duży wybór winiarek sprawia, że bez problemu wybierzemy produkt dostosowany do własnych potrzeb. Występują one w wielu wariantach, które różnią się od siebie funkcjami, pojemnością, liczbą półek oraz podziałem stref chłodzenia. Choć duża chłodziarka pomieści więcej butelek wina, zajmuje trochę miejsca w pomieszczeniu. Większe chłodziarki sprawdzą się więc w lokalach gastronomicznych, z kolei te mniejsze będą idealne do domu. 

Winiarki do zabudowy to idealny wybór dla osób, którym zależy na wysokiej estetyce i spójności. Możliwość ukrycia sprzętu w meblach kuchennych lub restauracyjnych sprawia, że chłodziarka idealnie skomponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia. Lodówka na wina do zabudowy jest więc bardzo estetycznym rozwiązaniem, a przy tym zapewnia dużą wygodę użytkowania. Klasa efektywności energetycznej G sprawia też, że tego typu urządzenie jest bardzo ekonomiczne. Winiarka do zabudowy znajdzie zastosowanie w domu, lokalu gastronomicznym i hotelu. Umożliwia ona łatwe korzystanie ze wszystkich funkcji, takich jak ustawianie temperatury. W zależności od wybranego modelu i rozmiaru chłodziarka może pomieścić różną ilość butelek. 

Lodówka na wina wolnostojąca może zająć dowolne miejsce w pomieszczeniu. Będzie się dobrze prezentować w salonie, na sali restauracyjnej i za hotelowym barem. Bez problemu można ją przestawić w inne miejsce, dzięki czemu nie trzeba wcześniej planować miejsca, w którym ją postawimy. Winiarki wolnostojące mają różne wymiary i są wygodne w użytkowaniu. Są też zaprojektowane w różnych stylach, dzięki czemu łatwo dopasować je do konkretnego wnętrza. Dzięki temu lodówka będzie nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. Jest to więc urządzenie, które umożliwia przechowywanie w wina w idealnych warunkach, a przy tym pozwala urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa